טיפול רגשי

  • במשברי חיים (דיכאון לאחר לידה, פרידה, גרושים, מחלה, גיל המעבר)
  • הפרעות מצב רוח
  • קשיים בזוגיות
  • חרדות, פחדים
  • דימוי גוף וערך עצמי נמוך
  • העצמה אישית, מימוש עצמי, התפתחות אישית
  • אתגרים רגשיים שונים

 

המשימה שלנו בחיים היא להפוך למי שאנחנו, למי שנועדנו להיות, לממש ולתת ביטוי לעצמי האותנטי שלנו בעולם, בתהליך אינסופי, לאורך כל החיים.

מהרגע בו אנו נולדים.ות יש לנו התמודדויות מול אתגרי החיים, מול זוגיות, ילדים, הורים, קריירה וכדומה, ובכל פעם זו כמו יציאה למסע חדש. יציאה ממצרים, יציאה ממקום צר, אתגרי וקשה, לכיוון מקום טוב יותר – לארץ המובטחת, למקום של ריפוי, התפתחות ורווחה.

זמני המשבר, מזמנים תהליך התפתחותי, התמרתם, פיתוח מודעות עצמית והרחבת התודעה. הפתרון למשבר, לבעיה, לסבל או לקושי, טמון בהכרה  ובמודעות. מודעות לדפוסים המנהלים אותנו, לקונפליקטים המוטבעים בנו , וכן, במציאת פשר ומשמעות למשבר, ומציאת משמעות בחיים, כמו גם ראיית הצד היצירתי שבמשבר.

כדי לעבור את הסבל והקושי, חשוב לעבור דרכו, לראות את הפנים השונות שלו, את הפרשנויות השונות והרבדים השונים, ולא רק פרוש אחד. לשם כך מתבקש מאיתנו לקדש את התהליך ולא רק את התוצאה ולשפוט עצמנו על-פיה. עלינו להכיר את עצמנו ולעשות שלום עם חלקי העצמי השונים. “זהו עיקר שלמות השלום: להשתדל שיהיה שלום בין שני הפכים” (רבי נחמן).

לעיתים יש לנו נטייה לברוח מהמקום הכואב, כי אנו בני.ות האדם בורחים.ות מכאב ומחפשים.ות עונג. אך למעשה, החרדה באה ללמד אותנו משהו משמעותי על עצמנו. חשוב לשהות בה, לַחֲנוֹת בָּהּ. שהות זו תוביל לשינוי אותו אנו מבקשים.ות לעצמנו, בהדרגה, צעד צעד. זה טבעי, וזה בסדר לחשוש משינוי, מהלא מוכר, מאי הידיעה, אך זה צעד הכרחי בתהליך הריפוי.

בתהליך הטיפולי-נפשי, תנועת ההתפתחות מתאפשרת באמצעות מפגש בין שתי נפשות תוך דגש על יחסי אמת, שוויוניות, התפתחות והתקשרות. במפגש הטיפולי יתאפשר מתן ביטוי לרגשות, למחשבות, לדמיון ולפנטזיות, באמצעות דיבור, שיח ושיתוף וכן באמצעות מדיטציה ושימוש אינטואיטיבי בכלי יצירה כמו: כתיבה, תנועה, ציור ושירה. כלים אלה מאפשרים לנו להתחבר לעולמנו הפנימי, ללא מודע האישי והקולקטיבי ולתקשר עם חלקים בנפש שאינם נגישים לנו ביומיום.

לנפש כוחות ריפוי מתוך מקורותיה הקולקטיביים, והיא יכולה לסמן לנו מה טוב ונחוץ לנו. הנפש המדברת איתנו ומספרת לנו על עצמנו בסמלים, דימויים, מיתוסים וחלומות, והכלים הטיפוליים מאפשרים לנו לתרגם שפה זו לשפתנו המדוברת.

התפתחות נפשית אינה קורית ביום אחד ומצריכה משאבים, אך היא הכרחית ומתגמלת.