מיינדפולנס לגיל הצעיר

ביחד ולחוד – מפגש חברתי איכותי

באמצעות תרגילים הקשבה והתבוננות, הבנויים בשכבות ובשלבים, נפריד ונחדד את הקשבה לחמשת החושים, לתחושות, לרגשות ומחשבות.

נלמד להבחין בין גירויים פנימיים כמו: בטן מקרקרת, עייפות, מחשבה מטרידה. לבין גירויים חיצונים, כאלה שבאים מהסביבה, כמו רעש מכוניות, ציוץ ציפורים, רוח נושבת, או צעקות של ילדים, צילום, מבט או הבעת פנים של חבר/ה.

נלמד לזהות כיצד גירויים אלה משפיעים על המחשבות שלנו, על הרגשות שלנו, על התחושות שלנו, על התגובות שלנו.נלמד להקשיב ולהתבונן בכל אלה בלי ביקורתיות ושיפוטיות ולשהות ולהיות ברגע, כאן ועכשיו. אם בעיניים עצומות ואם בעיניים פקוחות. אם בישיבה, עמידה, הליכה או בתנועה.

נלמד להקשיב לסוגים שונים של מוסיקה ומקצבים, ולהבחין כיצד ובאיזה אופן הן כל אחת מהן משפיעה על התנועה שלנו, על מצב הרוח, מה מאפשרת לנו מוסיקה קצבית ומה מאפשרת לנו מוסיקה שקטה ואיטית. ואיך זה רק להקשיב למוסיקה ולהשפעה שלה מבלי לנוח.

נלמד לעשות מדיטציה ולהתבונן על הגוף מבחוץ ומבפנים, לעשות סריקה גופנית, לעבור איבר, איבר, לזהות מקומות מכווצים, להרפות, לשחרר ולהירגע. להתבונן בתחושות והמחשבות החולפות, להיות כאן ועכשיו.

נלמד לעשות מדיטציה ולהתבונן על הנשימה, על המסלולים שהיא עושה בגוף, אם עמוקה או שטוחה, איטית או מהירה, קצרה או ארוכה, לבטן, לחזה, לגב, ואיך היא משפיעה על המחשבות, על התחושות, על הרגשות, על השרירים. וכן מושפעת מכל אלה. כיצד ניתן להשתמש בנשימה ככלי להרגעה עצמית. להוריד את המתח, הפחד, הדאגה, החרדה – לוויסות עצמי.

נלמד מודעות לקשר המעגלי: תנועה-תחושה-רגש-מחשבה-תודעה. נלמד ונתרגל טכניקות התודעה תוך כדי תנועה ונשימה ולהיפך. כי החופש של התודעה הוא החופש של הגוף, החופש של הגוף הוא החופש של התודעה, הוא החופש להיות ולחיות את חלקי העצמי בגמישות וביצירתיות, הוא החופש לנוע.

פרטים

קבוצת תרפיה מיינדפולנס לילדים.ות ונוער מהחינוך המיוחד.

גילאי 17-21: תרגול בקבוצה של: עד 8 משתתפים/ות

גילאי 13-16:  תרגול בקבוצה של : עד 6 משתתפים/ות

גילאי 9-12:  תרגול בקבוצה של : עד 4 משתתפים/ות.

אורך מפגש : -45-50  ד’

מספר מפגשים: שלב א’– 14 מפגשים , שלב ב’-14 מפגשים

*** התכנים יבנו ויועברו בהקשבה ובהתאמה לקצב חברי/ות הקבוצה.

צרו קשר לפרטים נוספים