תירגול בהתמסרות לנשים


בעדינות ובסקרנות נתכנס למעגל נשים בו נתרגל התמסרות. לתחושות, לרגשות, למחשבות ולאמונות, לצרכים ולרצונות. בתנועה אותנטית, בעבודה קולית ובכתיבה ספונטנית. ביחד וכל אחת לעצמה, נפגוש את הכוחות היצריים והיצירתיים שטמונים בתוכנו, את הדפוסים המוכרים ואת המקומות בהן אנחנו רוצות להיות. נחזור למקומות הבטוחים, שמתוכם נוכל באומץ לצאת ולהתמסר לחקירה.

אנחנו פוגשות את ההתמסרות בכל מיני צורות ומצבים בחיים שלנו, את הצורך והרצון להתמסר וגם את הקושי. ויש לפעמים קושי אמיתי, גם אם אנחנו רוצות ומבקשות, ההתמסרות לא מתמסרת, זה לא פשוט להתמסר.

התמסרות היא מצב בו את מקדשת כל רגע, כל תנועה, כל צליל שאת מפיקה – את חשה ומבטאה – קולטת מתוכך צורך, רגש, פולס, ומגיבה לו, מגיבה בתוכך או מחוצה לך. כשאנחנו מתמסרות אנחנו בטוטאליות, אנחנו מרוכזות במשהו מסוים ומרפות מכל השאר, נתונות לדבר אחד ושומטות אחיזה בכל השאר – וזה יכול להיות מפחיד, אפילו מאוד מפחיד.

התמסרות היא תנועה. תנועה ממקום בטוח ומוכר למקום אחר, חדש, לא ידוע, שאין לנו עליו שליטה. מקום אחר שנמצא בתוכנו, או מחוצה לנו. מקום שאנחנו מבקשות ליצור איתו קשר, להיות איתו בדיאלוג, כי יש בו משהו שמפתח אותנו, שמקנה לנו משמעות, שמעורר בנו תשוקה, שעוזר לנו לקום בבוקר ליום חדש. התנועה בין מקום מוכר למקום שאיננו ידוע לנו, יכולה להיות בגוף, במילים, בכוונה, באנרגיה, ולפעמים רק במבט.

וכשאנחנו מתמסרות אנחנו פוגשות את כל המשפטים ששמענו בילדותנו, את האיסורים שקשורים בגוף – לנראות של הגוף ולדרכים בהן הוא משמש אותנו. כשאנחנו מתמסרות עולים הרגשות והפחדים, הכעס והעצב והאבל על המקומות בהן נמנע מאיתנו להתמסר, נאסר עלינו או שמא אסרנו על עצמנו. אנחנו מבקשות היום להתמסר ממקום שהוא לא מאיים על המרחב שלנו – אני לא אתמוסס, אני לא אבלע, אני לא אעלם. היום אנחנו מבקשות להתמסר מבלי שנצטרך לשלם על זה מחיר, להתמסר באופן הדדי, וקשוב, קשוב פנימה והחוצה. להתמסר ולהתחבר למקור הזנה שהוא מעל ומעבר לנו – אחת תקרא לזה בריאה, אחרת אלוהים, ישויות, טבע, חייזרים – כל אחת עם מקורות ההזנה שאיתם היא מיודדת.

כשאנחנו מתמסרות למישהו או למשהו, מחוצה לנו או בתוכנו, אנחנו מבקשות מרחב בטוח בו אנחנו יכולות לחקור ולבטא את הסקרנות הטבעית שלנו, לחוות ולגעת בתשוקות וברגשות שלנו, מבלי שנפחד להתמוסס ולהתכלות.

חמישה שערים לתרגול:

  1. שער הגוף (פיזי) -חושים, תנועה, תחושות
  2. שער הלב (פסיכולוגי) – רגשות, כאב ואהבה
  3. שער האמונה (רוח) – אינטואיציה, ידיעה
  4. שער הקוגניציה (אינטלקטואלי) – אינטלקט, מחשבות, פילוסופיה
  5. שער השבט (סוציולוגי)- הדיאלוג, המפגש עם האחרת, המעגל

בסדנה שלנו נרצה להתייחס להתמסרות דרך חמשת השערים.

מהם המפתחות שלנו לשערים הללו, מילות הקסם, הלחשים, המנטרות, התפילות, הטקסים הקטנים.

כל אחת תתחבר לשער שנוח, מוכר וטבעי לה יותר ודרכו תכנס. השאיפה תהיה להנגיש ולהגמיש את השערים הפחות נוחים ומוכרים.

פרטים

משך מפגש: שעה , שעה וחצי.

צרו קשר לפרטים נוספים