טיפול רגשי, ליווי וייעוץ פרטני

 • בהתמודדות עם משברי חיים: דיכאון לאחר לידה, פרידה וגרושים, מחלה, גיל המעבר
 • דימוי גוף וערך עצמי נמוך, התממשות עצמית, התפתחות אישית ושינויי באמצע החיים.
 • חרדות ופחדים
 • ויסות חושי / רגשי
 • הפרעת קשב וריכוז
 • אתגרים רגשיים שונים

תודעה וגוף – כלים שלובים

החופש של התודעה הוא החופש של הגוף, החופש של הגוף הוא החופש של התודעה, הוא החופש להיות ולחיות את חלקי העצמי בגמישות וביצירתיות. החופש לנוע, לחקור גופנשרוח, ליצור, לגלות, להתפתח ולהשתנות בכל שלב ובכל רגע בחיים. לממש ולהתממש. כל זאת באמצעות למידה ותרגול של תכניקות להתרחבות התודעה תוך כדי תנועה ונשימה, ולהיפך.

הגוף ככלי מרכבה, הגוף כמרכז מידע עבורי/ך על עצמי/ך ועל האחר/ת, תחושות, תחושות גוף, תחושת בטן, החושים ומעבר להם. הגוף מנהל יחסים בלתי נפרדים, אדוקים עם הנפש ועם הרוח. כאשר אני/את מפחדת, הדופק עולה, הנשימה מואצת, אני/את מזיעה, השרירים מתכווצים, זרימת הדם מגיעה או לא מגיעה לפריפרית הגוף, המפרקים מאבדים את גמישותם והמחשבה מנבאה אסון. כאשר אנו שמחות תנועות הגוף נפתחות, נפרשות, עולות מעלה, אנו מרגישות קלילות, יכולות ומסוגלות, כאשר אנו עצובות, הגוף מתקפל פנימה, יורד מטה, לא עומד בכוח הכבידה, הופכות איטיות וכך גם המחשבות וכו’ .

הגוף מספר לך הכל, מגלה לך סודות, מגלה לך את הידוע והבלתי ידוע, את שהסתרת ונסתר מעינייך, הוא מגלה לך את צרכייך, רצונותיך, את שמשמח, מעציב, מפחיד אותך או מסוכן לך. את כל מה שמענג אותך או מכאיב לך ודוחה אותך הוא מספר לך, מה נכון ומה לא לך. הגוף שלך נושא עימו את החוויות “החיוביות והשליליות” מההיסטוריה הפרטית שלך, המשפחתית, החברתית, התרבותית, הקולקטיבית.

דבר לא נעלם ממנו מרגע התעברות אמך והשתרשותך ברחמה, לא תנועה, לא מילה, לא צליל, מחווה או מגע, לא של אמך, לא שלך ולא של אביך, גם לא של החברה והתרבות ממנה את באה. כל האסור והמותר לך כאישה, עיצב כל שריר בגופך, כל מחשבה, תנועה, תנוחה, מחווה, אפילו את צליל וגובה קולך. את כל מי שהפכת להיות, את שהינך ואינך. כך חל על אימך וסבתך ואם סבתך, וכך חל על כל נשות השושלת המשפחתית של כולנו. ירושה עוד מזמן חווה.

אז איך נעשה זאת?

 • אז ראשית נזהה יחד את האופן שבו האסור והמותר, מעמיסים, מכבידים ומשפיעים עליך, על המחשבות, ההתנהגות, התחושות והרגשות שלך וכל אלה על השרירים והמפרקים שלך. על הנשימה והדופק.
 • נזהה יחד את החסמים, הסכרים או את החוטים הדקים המסמנים לך את גבולותייך כאשה. את החוקים והתכתיבים החלים עליך ומצרים את רוחך ותנועותך במרחב.
 • אחר כך, נשחרר אותם באומץ אחד אחד, שכבה שכבה, דף דף, בסבלנות, חמלה ואהבה ונהיה כאן ועכשיו ללא ולמרות הביקורתיות והשיפוטיות, שאולי תציץ ותרים את ראשה.
 • לאט לאט, דרך החופש של הגוף, חופש התנועה והתודעה, את תתחברי למקור כוח פנימי, למקור החיים, החיוניות והיצירה ותעצבי את עצמך ואת מציאות חייך מחדש.
 • ולבסוף אחרי תרגול ותמיכה, גם תוכלי/נוכל להפליג בתודעתך/נו ולחוות חוויות טראנס פרסונליות, לחוות חיבור עם מקורות ידע עליונים ולקבל מהם ידע ומידע הרלוונטי לך, לחוות איחוד, יחוד עם מקור כוח עליון, עם אלוהים עם אחר/ת גדול/ה ונשגב/ת.

טיפול רגשי באמצעות אמנויות

האמנות מאפשרת לתת ביטוי לחוויה שלנו את עצמנו בעולם, ביחסים שלנו עם: עצמנו, בני/בנות הזוג שלנו, הילדים שלנו וההורים שלנו, בני משפחתינו,  החברות והחברים, קולגות והסביבה האנושית בה אנו חיים, הטבע והסביבה, האלוהים.

לתת מקום, ערך וביטוי לרגשות, לתחושות ולמחשבות שלנו, לאוורר ולשחרר אותם החוצה מתוכנו, לתת להם מילה, תנועה, צבע, חומר, צורה, תמונה… לייצר שפה לחוויה הפנימית ובאמצעותה לתקשר את עצמנו החוצה, ליצור דו-שיח עשיר יותר עם הסביבה.

באמצעות החוויה היצירתית והעשייה האומנותית מתחדדת יכולת הקשבה, הזיהוי והשיום למתרחש בעולם הפנימי והחיצוני, ומכאן  גם לעשות סדר במחשבות, מה משפיע על מה, למה ואיך, להגיע לתובנות, לארגן את עולמנו הפנימי ולחוש רווחה, ולמצוא באמצעותה כוחות נפש גם כשנדמה שאזלו.

לתת משמעויות חדשות לאירועים, אתגרים ומצבי משבר בחיים. לבחור אחרת, לשנות הרגלים, לשנות את טווח התנהגויות, התגובות והמעשים, להחליט ולבחור מתוך מגוון רחב יותר של אפשריות, לקבל, להכיל ולהנכיח את עצמנו על כל החלקים והגוונים שלנו. להרחיב, להעמיק ולהגביה את טווח הקיום והמימוש שלנו בעולם.

פרטים

משך מפגש: שעה , שעה וחצי.

צרו קשר לפרטים נוספים